RIIGIPÜHAD.EU

Rahvusvaheline jäätmevaba päev

Rahvusvaheline jäätmevaba päev on pühendatud keskkonnateadlikkuse tõstmisele ja jäätmete vähendamisele. See päev kutsub üles nii üksikisikuid kui ka ettevõtteid võtma vastutust oma tarbimisharjumuste eest.

Millal on rahvusvaheline jäätmevaba päev 2025

Rahvusvaheline jäätmevaba päev on eri aastatel samal kuupäeval - 30. märtsil.
Järgmiseks kuupäevaks on 30.03.2026 (360 päeva pärast).

Rahvusvahelisest jäätmevaba päevast lähemalt

Rahvusvahelisel jäätmevabal päeval keskendutakse prügi vähendamisele, taaskasutusele ja keskkonnasõbralikele lahendustele. Selle päeva eesmärk on inspireerida inimesi muutma oma igapäevast eluviisi, et vähendada keskkonnakoormust. Väikestest sammudest, nagu korduvkasutatavate kottide ja pudelite kasutamine, saab alguse suur mõju. Ettevõtted saavad panustada, muutes tootmisprotsessid säästlikumaks ja edendades ringmajandust. Eestis on selle päeva raames mitmeid algatusi, nagu teadlikkuskampaaniad ja prügi koristustalgud. Jäätmete hulga vähendamine ei aita vaid loodust, vaid toetab ka majanduslikku jätkusuutlikkust. Liitu sinagi liikumisega ja vii läbi muudatus, mis loeb! Alustades väikestest igapäevastest valikutest, saame üheskoos liikuda rohelisema ja puhtama tuleviku poole.

Mis on jäätmed?

Jäätmed on materjalid või esemed, mis on oma algse otstarbe kaotanud ja mida ei peeta enam vajalikuks. Need võivad olla nii tahked, vedelad kui ka gaasilised ning pärineda erinevatest allikatest, näiteks kodumajapidamistest, tööstusest või põllumajandusest. Jäätmete hulka kuuluvad näiteks toidujäätmed, plastpakendid, metallijäägid ja ehitusjäätmed. Tihti peetakse jäätmeid probleemiks, kuna nende kogused kasvavad ja nende käitlemine nõuab ressursse. Vale jäätmekäitlus võib põhjustada keskkonnareostust, ohustada elusloodust ja halvendada inimeste tervist. Õigesti sorteeritud jäätmed võimaldavad nende taaskasutust või ümbertöötlemist, vähendades vajadust uute ressursside järele. Näiteks saab paberijäätmeid uuesti ringlusse võtta ja plastist uusi tooteid valmistada. Paljudes riikides on jäätmekäitlus reguleeritud seadustega, et vähendada nende kahjulikku mõju loodusele. Oluline on tõsta inimeste teadlikkust jäätmete vähendamisest ja nende taaskasutuse tähtsusest. Seega on jäätmed nii probleem kui ka võimalus, kui neid vastutustundlikult käsitleda.





riigipühad.eu Küpsised roosileht.com infoturve.eu kilomeeter.com namecalendar.net