RIIGIPÜHAD.EU

Ajateenistus 2024

Ajateenistus on osa Eesti riigikaitsesüsteemist, kuhu kutsutakse noori mehi ja vabatahtlikke naisi. See on oluline samm kodanikukohustuse täitmisel ja riigi julgeoleku tagamisel.

Infot 2024. aasta kohta veel ei ole. Lisame selle lehele esimesel võimalusel.



Ajateenistus Eestis: samm-sammult riigikaitsesse

Ajateenistus - illustreeriv pilt

Ajateenistusse astumine algab kutse saamisega, millele järgneb tervisekontroll ja määramine teenistuskohta. Noortel meestel on kohustuslik ajateenistus, kuid naised saavad liituda vabatahtlikult. Ajateenistuse eesmärk on õpetada baasteadmisi sõjalisest riigikaitsest ja valmistada inimesi ette reservteenistuseks. Teenistuse ajal omandatakse teadmisi relvade käsitsemisest, taktikast ja füüsilisest ettevalmistusest. Ajateenijatele makstakse igakuist toetust ning tagatakse toitlustus, majutus ja riietus. Teenistust saab läbida erinevates väeosades, näiteks jalaväes, suurtükiväes või mereväes. Ajateenistuse jooksul hinnatakse nii füüsilist kui vaimset võimekust. Pärast ajateenistust liituvad isikud reservväega ja võivad osaleda kordusõppustel. Ajateenistus on osa elukestvast riigikaitseõppest.



Ajateenistusse astumine

17-aastaselt saab Eesti noormehest kutsealune, kellel tekib kohustus ajateenistuseks. Kaitseressursside amet teavitab noormeest registrisse kandmisest kirjalikult. Kutsealune on 17 kuni 27 aastat vana mees, keda ei ole ajateenistusest vabastatud ega sellele ajapikendust saanud. Ajateenistusse kutsutakse kutsealune, kui ta on vähemalt 18-aastane ja tema tervis vastab kehtestatud nõuetele. Teenistusse saab asuda alles pärast terviseseisundi hindamist. Ajateenistusse mitteilmumine võib kaasa tuua rahatrahvi või aresti. Ka neiud võivad vabatahtlikult ajateenistusse asuda ning võtta sellega kaitseväekohustuse.



Ajateenistusse asumine omal algatusel

Ajateenistusse võib astuda ka omal algatusel, mis annab võimaluse teenistust teadlikult elukavasse sobitada. Soovijad saavad kaitseväeteenistuse veebilehel valida sobiva aja ja koha terviseseisundi hindamiseks. Pärast tervisekontrolli läbimist määratakse kutsealusele teenistusaeg ja –koht. Omal algatusel teenistusse astumine võimaldab selle läbida varakult, näiteks kohe pärast gümnaasiumi lõpetamist. Ajateenistusse kutsutakse kolm korda aastas – jaanuaris, juulis ja oktoobris. Teenistusperiood tuleb planeerida arvestades selle kohustuslikku iseloomu ja mõju edasistele elusündmustele.

Vaata lisaks

Iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi aastapäev 2024
Rahvusvaheline rahupäev 2024
ÜRO rahuvalvajate päev 2024
Veteranipäev 2024
Võidupüha 2024
Ajateenistus 2025. aastal




riigipühad.eu Küpsised roosileht.com infoturve.eu kilomeeter.com namecalendar.net